Близько 04:00 майстер дільниці комунального підприємства ШЕУ Шевченківського району м. Києва звернувся до працівників міліції з заявою про правопорушення і проханням забезпечити належні умови праці. Співробітники міліції звернулися до мітингувальників, які перебували на Майдані з вимогою звільнити територію для проведення комунальними службами монтажних робіт. Учасники акції на заклики правоохоронців не реагували, заявив Пшонка. За його словами, це підтверджується відеозаписами та показаннями потерпілих і свідків.
Тоді за розпорядженням керівників столичної міліції було дане відповідне розпорядження співробітникам внутрішніх військ та "Беркуту", які були тимчасово дислоковані у центральній частині міста.
04:07 За безпосередньою командою начальника управління громадської безпеки столичної міліції Мариненка і його заступника Бойка почали створювати кордон для обмеження доступу до Майдану. Співробітники міліції продовжували через гучномовці пропонувати звільнити Майдан Незалежності, але мітингувальники на це не реагували.
04:10 Співробітники підрозділу "Беркут" почали дії, спрямовані на витіснення демонстрантів з Майдану Незалежності. Враховуючи активний опір учасників акції, окремі співробітники "Беркуту" почали індивідуально застосовувати спецзасоби. Одночасно сили внутрішніх військ створили коридори для виходу людей. Під час виведення з Майдану Незалежності частина людей підкорилася вимогам правоохоронців і залишила площу через коридор безпеки. У той же час, група радикально налаштованих мітингувальників почала кидати у співробітників "Беркуту" каміння, скляні та металеві банки, гарячі палиці. Надалі, було госпіталізовано 16 правоохоронців. Через таку поведінку мітингувальників співробітники "Беркуту" удруге застосували спецзасоби. "Але, потрібно констатувати, що рівень застосування сили до правопорушників з боку правоохоронців не відповідав небезпечності посягання і ситуації, що склалася", - сказав Пшонка.
04:22 Витіснення громадян з Майдану Незалежності було завершене. Під час проведення цих заходів 35 активних порушників громадського порядку були доставлені до Шевченківського районного відділу міліції. Щодо 10 були складені протоколи про адміністративні правопорушення.
Також під час виступу в Раді Пшонка сказав, що слідство працює за трьома основними напрямками. Встановлюється причетність і ступінь вини керівництва і співробітників міліції спеціального призначення "Беркут". Також установлюються державні чиновники, які причетні до прийняття "певних рішень або, навпаки, до бездіяльності, які призвели до порушення закону та наявних наслідків. Також установлюються організатори провокацій і безпосередньо ті особи, які ці провокації приводили у життя. Допитано понад 20 осіб, зокрема керівництво столичної міліції та МВС, співробітники "Беркуту", призначено 57 судових експертиз, вивчаються відеозаписи. Підтверджені 88 заяв про тілесні ушкодження завданих правоохоронцями під час протистоянь 29-30 листопада. Госпіталізовані, за словами Пшонки, дві людини. Серед потерпілих: сім студентів, два іноземця, троє неповнолітніх і сім журналістів. Решта 70 - повнолітні цивільні особи. Попереднє службове розслідування МВС визнало, що в окремих випадках застосування заходів фізичного впливу та застосування спецзасобів перевищувало заходи, необхідні для виконання завдань і не зводилося до мінімуму заподіяння шкоди здоров'ю правопорушників. Слідчі ГПУ чотирьом особам вручили повідомлення про вчинення кримінальних правопорушень. Серед них Пшонка назвав Попова і Коряка. Крім того, за словами Пшонки через великий обсяг матеріалів, неявку на допити потерпілих і свідків, зокрема народних депутатів, не можливо завершити розслідування у найкоротші терміни.