У Вільнюсі стартує саміт Східного партнерства
Головною темою на сторінках центральних газет сьогодні є вільнюський саміт. Офіційно саміт буде відкритий в 19:00 по Києву. У саміті Східного партнерства візьмуть участь представники 34 країн на чолі з президентами держав і міністрами. Керівництво ЄС на саміті обговорить підписання Угод про асоціацію з шістьма країнами - Україною, Молдовою, Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю та Грузією. Україну представлятимуть президент Віктор Янукович, а також лідери опозиції - Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок і Віталій Кличко. Також саміт відвідає дочка екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко Євгенія. Головним питанням для України в Вільнюсі є остаточне рішення Віктора Януковича про підписання Угоди про асоціацію після того, як, 21 листопада Кабінет міністрів прийняв рішення призупинити процес підписання УА.
Словаччина вимагає фінансових гарантій для підписання газового договору з Україною
Словаччина готова підписати договір з Україною про реекспорт російського газу через свою територію тільки за умови надання фінансових гарантій прокачування 10 млрд кубометрів газу в рік, пише "Комерсант-Україна". "Ми звернулися до "Нафтогазу" і Ostchem (входить в Group DF Дмитра Фірташа - ред.) з проханням уточнити, чи можуть бути такі гарантії. Коли ми отримаємо їх відповідь, переговори зі словацькою стороною продовжаться",- повідомило джерело, знайоме з ходом переговорів. В словацької компанії Eustream, яка у разі підписання документа займеться реверсними поставками, деталі договору не розкривають. А джерела в "Газпромі" не коментують ситуацію так: "Це вони (українська сторона - ред.) думають, що домовилися, насправді все не так". На думку експертів, закупівлі газу в країнах ЄС, в тому числі реверс зі Словаччини, будуть рентабельними лише якщо ціна російського газу для України залишиться колишньою. Експерти вважають, що якщо Україні вдасться знизити ціну газу або розширити квоту Ostchem на поставку в країну палива по 260 за тисячу кубометрів, потреба в реекспорті відпаде.
Українські хімпідприємства попросили в уряду допомога на 2 млрд дол
Українські хімічні підприємства потребують державної підтримки на суму 2 млрд дол. Уряд готовий надати їм допомогу, але вона буде скромніше, ніж хотілося б промисловцям, пише "Капітал". Свої побажання представники галузі висловили вчора на зустрічі з першим заступником міністра промислової політики Миколою Євдокименко - куратором хімічної промисловості. Джерело, присутній на зустрічі, назвав запити хіміків "астрономічними". "Самі подумайте: запропонували вдвічі зменшити тарифи на електроенергію, залізничні перевезення, здешевити газ на 200 дол. від існуючої ціни", - розповіло джерело. Крім того хіміки попросили звільнити їх від необхідності підписувати тристоронню угоду між підприємствами, профспілками та міністерством. На даний момент воно перешкоджає звільнення і скорочення працівників, а також урізання соцпрограм. Раніше ці вимоги вже побували в уряді і були визнані неприйнятними. З цієї причини підписання меморандуму з хіміками затягнулося пізніше встановленого президентом України терміну - 25 листопада.