Компартія не хоче звільняти Азарова
Комуністична партія запропонувала парламенту затвердити програму роботи Кабінету міністрів на 2014 р., яка передбачає введення мораторію на відставку уряду на весь наступний рік. З такою пропозицією вчора у Верховній Раді виступив голова фракції КПУ Петро Симоненко, пише видання "Комерсант-Україна". Як відомо, раніше фракція Компартії була готова підтримати відставку уряду Миколи Азарова. Під час минулого голосування за відставку Кабміну в Раді Симоненко заявив з трибуни, що його фракція підтримає тільки власний документ про висловлення недовіри міністрам, в якому немає згадки про євроінтеграцію, а є тільки зауваження до роботи уряду в економічному аспекті. Опозиція, яка почала збір підписів за проект документа Компартії, заявляла про 200 потенційних голосів. Зміну курсу фракції нардеп від КПУ Олександр Голуб пояснив наступним чином: "Ми не знаємо, під яким документом підписується опозиція. Якщо це питання (відставки) буде поставлене серйозно, а не для якогось піару, то ми за нього проголосуємо. А ухвалення програми уряду пов'язане з пропозиціями Компартії щодо виходу з економічної кризи".
Уряд впроваджує експерименти щодо збільшення кількості робочих місць
Уряд готовий компенсувати до 13 % вартості позик, виданих середньому бізнесу, за умови, що будуть створені нові робочі місця. Про це йдеться в законопроекті "Про проведення в 2014-2016 роках експерименту щодо стимулювання середнього бізнесу до створення робочих місць", розроблений Мінсоцполітики. Як повідомив виданню "Капітал" директор департаменту соціальної політики Федерації роботодавців України Юрій Кузовий, експеримент спочатку запустять в Києві та Полтавській та Луганській областях. На експеримент планують виділити для початку 1 млрд грн, який візьмуть з бюджету Фонду загальнообов'язкового державного страхування на випадок безробіття. Максимальний розмір кредиту не може перевищувати 40 мінімальних зарплат на одне робоче місце. Проект держбюджету-2014 передбачає, що мінімальна зарплата з 1 січня 2014 р. становитиме 1218 грн. Тобто, максимум, що зможе отримати роботодавець, - 48,7 тис. грн за одного працевлаштованого. Кузовий також прогнозує, що надалі можуть вводитися обмеження по кількості робочих місць. На сьогоднішній день одним з невирішених залишається також питання, які банки будуть кредитувати підприємства.
BNP Paribas продає колекторський бізнес
Банк BNP Paribas продає компанію "Кей-колект", яка займається стягненням проблемних боргів позичальників українського "Укрсиббанку". Покупцем виступає компанія "Укрборг", співвласником якої є керуючий партнер найбільшої юридичної фірми "Астерс" Олексій Дідковський. Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело, близьке до переговорів. BNP Paribas заснувала "Кей-колект" з часткою 100% в капіталі в жовтні 2011 року для очищення балансу "Укрсиббанку". На початку створення компанії "УкрСиббанк" продав їй борги 3 тис. позичальників на 2,5 млрд грн. При цьому компанія займалася купівлею боргів у інших банків. За словами фінансистів, BNP Paribas почав пошук покупця для "Кей-колект" у квітні. Серед претендентів були "Альфа-банк", "Дельта Банк" і кілька невеликих гравців. Один з учасників переговорів повідомив, що "Дельта Банк" запропонував 25 млн дол., "Альфа-банк" - 30-35 млн дол., а "Укрборг" - ще більш високу ціну. За інформацією одного з претендентів на "Кей-колект", компанія обслуговує борги номінальною вартістю 4-5 млрд грн.
Україна хоче не знижку на газ, а перегляд формули
На сьогоднішній зустрічі глави держав України і РФ Віктор Янукович і Володимир Путін мають намір обговорити у тому числі і ціну на газ. Як пише видання "Комерсант-Україна" з посиланням на власне джерело в Міненерго, українська сторона наполягає на перегляді самої формули, згідно з якою встановлюється ціна на газ. Як повідомило джерело, Україна хоче, щоб формула залежала не від вартості нафти і мазуту на південноєвропейському ринку, а від спотових цін, за винятком транспортування. У Міненерго пояснюють, що ціни в цьому випадку будуть регулярно змінюватися в залежності від споживання, проте все одно будуть істотно нижче нинішніх. "Наприклад, зараз газ на європейському ринку стоїть на споті близько 394 дол. за тис. куб. м, а його транспортування із Росії в Європу обходиться в 100 дол. за тис. куб. м. Газ на кордоні України зараз має коштувати 294 дол. за тис. куб. м, а не 380 дол., як ми платимо "Газпрому", - стверджує джерело. Також стало відомо, що Україна готова збільшити закупівлю російського газу, а також створити консорціум з упралению ГТС. Якщо Україна відновить закупівлі газу в повному обсязі, то навіть з урахуванням знижки у Росії буде куплено палива на 14 млрд дол. і "Газпром" виграє в обсязі продажів.
"Бориспіль" шукає 300 млн дол. на погашення кредитів
Міжнародний аеропорт "Бориспіль" в січні 2014 року має намір залучити кредит на суму 300 млн дол. Він буде направлений на рефінансування вже існуючих кредитів, повідомляє "Комерсант-Україна". Кредит буде розбитий на десять лотів: 90 млн дол., два лоти по 50 млн дол., 30 млн дол., два лоти по 20 млн дол. і чотири лоти по 10 млн дол. Розкриття тендерних пропозицій відбудеться 16 січня 2014 року. Вся сума буде надана аеропорту протягом 2014 року. Кредит буде спрямований на рефінансування наявних кредитів з метою зниження процентної ставки. Весь кредит планується погасити до 2019 року. Більше того, в аеропорту уточнили, що до участі в тендері запрошено понад 20 банків, як українських, так і зарубіжних.
У світі дорожчає житло
Ціни на житло почали рости в більшості країн світу. Ціновий індекс Global House консалтингової компанії Knight Frank, який розраховується з 2006 року для того, щоб інформувати інвесторів і девелоперів про те, як розвиваються ключові світові ринки житлової нерухомості, перевищив на 4% пікове зростання, зафіксоване у 2008 році, пише "Комерсант-Україна". У III кварталі підвищення індексу відбулося завдяки двозначним темпам зростання цін на житлову нерухомість на азіатських ринках, а також поступовому відновленню ринків Великобританії та США. Швидше всього з кінця вересня 2012 по жовтень цього року зростали ціни в Дубаї (на 28,5%), Китаї (21,6%) і Гонконгу (16,1%). Втім, зростання відзначене не тільки на цих традиційно розігрітих ринках, воно спостерігалося у 69% країн, показники яких враховуються в індексі. Два роки тому таких країн було всього 55%.