Державний борг України за період незалежності постійно зростає. Левову частку становлять державні зобов'язання перед зарубіжними кредиторами компанії і банки, МВФ, група Світового Банку - в іноземній валюті. На сьогодні зовнішній державний борг зростає темпами близько 1 млрд дол. в місяць. Це призводить до швидкого витрачання валютних резервів, які теж підійшли до критичної точки. Така ситуація впливає на купівельну спроможність мізерних заробітних плат населення України.
Величезні державні запозичення не стали наслідком економічного зростання України. Навпаки, обсяг промислового виробництва падає, розмір ВВП і надходження до бюджету зменшуються. Проблема в тому, що старі борги уряд повертає, займаючи нові під більш високі відсотки і на короткий термін. Крім того, повертається негативна практика надання державних гарантій на іноземні кредити українським підприємствам. Сьогодні понад 30 % видаткової частини державного бюджету спрямовано на погашення і обслуговування державного боргу.
Нижче наведено іконографіка зміни держборгу останні 10 років. Дані показують, що істотний стрибок в нарощуванні заборгованості був здійснений під час останніх років президентства Віктора Ющенка - майже на 140%, і в перші три роки президентства Віктора Януковича - ще на 73%.