Газова угода між Україною і РФ вказала шлях примирення між сторонами. Про це сказано в спільній заяві США і ЄС за підсумками засідання енергетичної ради.
У своїй заяві і США, і ЄС висловлюють схвалення домовленості про постачання газу між Україною та Росією, досягнутої 30 жовтня 2014 року. Сторони зазначили, що дана угода забезпечує безпеку поставок газу у зимовий період в Україну і забезпечує безпеку транзиту газу в Європу.
"Крім прямого впливу на постачання газу, це (угода - ред.) демонструє, що досягнення деескалації конфлікту можливе і надає шаблон, на основі якого можна будувати подальші дії", - сказано у заяві.
Також сторони висловили підтримку новому уряду України і його плану реформування енергетичного сектора країни. Також сторони закликали Київ створити відповідні правові та політичні умови для підвищення внутрішнього виробництва в сфері енергетики.
"Підвищення енергоефективності та розширення використання відновлюваних джерел енергії також відіграють важливу роль у зміцненні енергетичної безпеки України. Рада також вітає зусилля, що вживаються у підвищенні інвестицій у сфері енергоефективності та екології у Східній Європі", - йдеться у повідомленні.
Також сторони підтвердили суверенітет і територіальну цілісність України, наголосили на дотриманні пунктів Мінського меморандуму, підкреслили відповідальність Російської Федерації, і закликали припинити порушення "режиму тиші". Також сторони дійшли згоди про координацію дій у питаннях санкцій.
Нагадаємо, на брифінгу щодо підсумків засідання енергетичної ради ЄС та США, держсекретар Сполучених Штатів Джон Керрі назвав українську кризу викликом для спільної роботи ЄС і США.