"Даний вид інспекції здійснюється з метою переконатися у відсутності масштабної військової діяльності в окремих регіонах держав-учасниць зазначеної угоди. Українська сторона вирішила провести цю інспекцію з метою моніторингу району загальною площею близько 13 тис. кв. км у Бєлгородській і Курській областях, на предмет "незаявленої військової діяльності", - уточнив він.
Начальник центру поінформував, що "в ході інспекції українським представникам буде надана можливість оглянути вказаний район, у тому числі з використанням автомобільного транспорту та обльоту вертольотом, і переконатися у тому, що ніякої військової діяльності, що загрожує Україні, про яку так багато в останні дні йдеться в українських і західних ЗМІ, не ведеться".
За словами Рижкова, інспекція пройде протягом двох днів і повністю забезпечується за рахунок РФ.
"Це останній інспекційний захід, що проводиться на території Російської Федерації у 2014 році у рамках Віденського документу, у зв'язку з тим, що всі квоти на інспектування нашій території державами ОБСЄ вичерпані", - додав він.
Україна також подала запит на проведення спостережного польоту над територією РФ. Він повинен був розпочатися 17 березня, проте не відбувся. Як пояснили представники МЗС України, Росія пред'явила українській стороні "нездійсненні фінансово-технічні вимоги". У той же час у Міноборони РФ заявили, що Україні всього лише було запропоновано оплатити політ до проведення огляду його надзвичайного характеру.
Наразі існує три основних міжнародних документи, у рамках яких виконуються інспекції військових спостерігачів - Віденський документ, Договір з Відкритого неба (ДОН) і Договір Росії і США про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО або СНО-3). Кожен з них передбачає різні види інспекційної діяльності. Віденський документ - в основному наземні інспекції військових спостерігачів країн-учасниць ОБСЄ, ДОН - спостережні польоти учасників договору і ДСНО - обмін інспекціями об'єктів стратегічних ядерних сил між Росією і США.