"Запаси родовища безпрецедентні - близько 300 млн тонн нафти і 90 млрд кубометрів газу. Таке відкриття підтверджує високу перспективність Астраханської області з точки зору подібних великих відкриттів", - пояснив міністр.
Суттєво, що попереднє велике відкриття було зроблено в Астраханському регіоні. У 2006 році на Каспійському шельфі геологи "ЛУКОЙЛ" виявили родовище імені Філановського з запасами понад 150 млн тонн нафти.
Що стосується родовища "Великого", то його освоєнням, ймовірно, займеться компанія АФБ. Нафтовик вже не перший рік працює в Астраханському регіоні і два роки тому зробив там інше велике відкриття. Тоді компанія відкрила 140 млн тонн нафти на сусідній Тамбовській ділянці.
"Насправді, родовище непросте. У нього складна геологічна будова, але на сухопутній частині Астраханської області це перше родовище практично без домішок сірководню. Тобто, якщо ми підтвердимо заявлені цифри, то економічно його розробка буде вкрай вигідна і більш ніж рентабельна", - заявив головний геолог АФБ Володимир Кудінов.
Найбільшим акціонером нафтової компанії є голова ради директорів аеропорту "Внуково" Віталій Ванцев. Кілька років тому він інвестував у нафтову компанію більше 100 млн доларів, і ці вкладення себе явно виправдали.
"Виходячи із запасів, вартість родовища "Велике" можна оцінити в 0,9-1,1 млрд доларів. Тепер у компанії та інвестора є приємний вибір - розвивати проект самостійно або ж залучати партнера", - говорить аналітик ІК "Уралсиб Кепітал" Олексій Кокін. За словами експерта, враховуючи брак великих родовищ на суші, інтерес до участі в проекті напевно проявлять всі великі гравці галузі. Найбільш ймовірні кандидати в партнери - "Роснефть" і "ЛУКОЙЛ", чиї активи розташовані в сусідніх регіонах.
У Росії вже досить давно не було відкриття великих родовищ. На суші останнім великим відкритим родовищем став Ванкор, якій геологи виявили у 1988 році. Родовище освоює "Роснефть", його запаси перевищують 500 млн тонн "чорного золота". Два роки тому держава продала ліцензії на останні великі родовища Лодочне, Шпільмана та Імилорське. Активи придбали "Роснефть", "Сургутнефтегаз" і "ЛУКОЙЛ" відповідно. Тепер у нерозподіленому фонді залишилися лише родовища об'ємом до 20 млн тонн.