Депутати Верховної ради в середу одноголосно прийняли звернення до керівництва РФ з проханням про визнання незалежності республіки. Придністровські парламентарії посилаються на закріплене в статуті ООН право народів на самовизначення і результати минулого в республіці в 2006 році референдуму. Тоді більше 97% учасників плебісциту висловилися за незалежність і подальше приєднання невизнаної Придністровської Молдавської республіки до РФ.
"Буквально через кілька годин ми вилітаємо до Москви. Делегація різноманітна. До її складу увійшли представники різних партій", - наводить прес-служба слова спікера.
Він пояснив, чому питання про визнання Придністров'я піднятие саме зараз. "Коли обговорювалася проблема Криму, розраховували, що буде прийнято рішення і щодо Придністров'я. На жаль, цього не сталося", - зазначив Бурла. На його думку, за результатами референдуму 2006 року є два рішення: перший етап - це визнання республіки, другий - входження до складу РФ. "Поки ми зробили перший крок. Далі буде видно", - сказав спікер.
Придністров'я, 60% жителів якого складають росіяни і українці, домагалося виходу зі складу Молдавії ще до розпаду СРСР, побоюючись, що на хвилі націоналізму Молдова приєднається до Румунії. У 1992 році, після невдалої спроби влади Молдови силою вирішити проблему і збройного конфлікту, Кишинів втратив контроль над лівобережними районами, і Придністров'я стало територією, фактично непідконтрольною Кишиневу. Мир у регіоні підтримують миротворчі сили. Тирасполь домагається міжнародного визнання, Молдова пропонує придністровцям автономію у складі єдиної держави.