Лист-звернення сьогодні на брифінгу в Києві оприлюднив екс-голова ВСУ, голова Ради суддів України Василь Онопенко, пише "УНІАН".
Як наголошується в документі, на сьогоднішній день у відновленні довіри до судової влади однаково зацікавлені як суспільство, так і сама судова влада.
Однак судді зазначають, що відновлення довіри до суду має відбуватися з дотриманням міжнародних стандартів у галузі прав і свобод людини і незалежності судової влади, а також способом, передбаченим Конституцією України та чинним законодавством.
У той же час, автори документа звертають увагу, що для реалізації цієї мети законопроектом пропонується створити непередбачуваний Конституцією України надзвичайний орган - тимчасову спеціальну комісію суддів, на яку покладатимуться повноваження щодо здійснення перевірки рішень суддів. Однак аналіз змісту перевірки дозволяє зробити однозначний висновок - будуть перевірятися лише ті рішення, які мають чітко виражене політичне забарвлення.
Таким чином, зазначають судді ВСУ, по суті, мова йде не про оновлення судової влади і відновлення довіри до неї, а про звільнення суддів, які розглядали справи, пов'язані з подіями, що відбувалися в Україні у листопаді 2013 року.
На переконання суддів ВСУ, оновлення судової влади таким способом ще більше загострить ситуацію в країні, знизить рівень довіри громадян до влади і зруйнує основи незалежності судової влади.
Автори заяви закликають ВР "не робити поспішних кроків і утриматися від прийняття цього законопроекту".
Коментуючи цю заяву, Онопенко від себе додав, що виносити на голосування запропонований законопроект доцільно лише після отримання висновків Венеціанської комісії.
Як повідомлялося, вчора, 27 березня, Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект про відновлення довіри до судової системи України (№4378-1).
Також депутати підтримали пропозицію про скорочені терміни підготовки цього законопроекту до другого читання.