Також рішенням парламенту на території Криму для всіх категорій споживачів встановлені ціни і тарифи на послуги ЖКГ, що діяли на 17 березня 2014 року.
"Для всіх категорій споживачів встановлені ціни і тарифи на електроенергію, природний газ, послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення, інші житлово-комунальні послуги, що діяли на території Республіки Крим станом на 17 березня 2014 року. При цьому оплата товарів і послуг здійснюється в гривнях та російських рублях за курсом, встановленим Банком Криму", - йдеться в повідомленні.
Як відомо, в Криму в теплу пору року, коли обсяги споживання нижчі, ніж видобутку, "зайвий" газ закачується в Глібовське підземне сховище. В опалювальний сезон, коли споживання зростає в 2-5 разів і перевищує поточний видобуток, навпаки - в газотранспортну систему подається газ як з родовищ на шельфі Чорного і Азовського морів, так і підземного сховища. Третє джерело забезпечення півострова газом - компанія "Укртрансгаз".
У 2013 році видобуток газу на території України "Чорноморнафтогазом" склав 339,9 млн куб. м. Це - 9,5% від загального обсягу видобутку.
17 березня влада Криму націоналізувала активи "Чорноморнафтогазу" і "Укртрансгазу", що знаходяться на території півострова (до націоналізації належали владі України). Влада Криму має намір передати ДАТ "Чорноморнафтогаз" російському "Газпрому", фахівці якого вже встановили фактичний контроль над підприємством. Деякі експерти вважають, що "Газпром" програє всі суди по справі "Чорноморнафтогазу", якщо спробує придбати його через націоналізацію підприємств, ініційовану новою владою на півострові.
"Нафтогаз України" через суд вимагає від держкомпанії "Чорноморнафтогаз" повернути 11,614 млрд грн. Згідно з документами, "Нафтогаз" вимагає від "Чорноморнафтогазу" розплатитися по кредитах, які були надані кримській компанії протягом 2009-2012 рр.