У проекті резолюції, копія якого виявилася в розпорядженні ІТАР-ТАСС 24 березня, стверджується, що референдум "недійсний і не може служити основою для будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим чи міста Севастополя".
Документ також закликає всі держави, міжнародні організації і спеціалізовані агентства не визнавати ніякі зміни статусу Автономної Республіки Крим чи міста Севастополя на основі цього референдуму та утримуватися від будь-яких дій, які можуть бути розглянуті як визнають змінений статус".
Крім того, проект резолюції, що закликає країни утриматися від дій, спрямованих на підрив національної єдності і територіальної цілісності України", у тому числі спроб переписати її межі "шляхом погроз застосування сили або інших незаконних дій". Документ також наполягає на врегулюванні ситуації навколо України "через прямий політичний діалог", не вказуючи при цьому, між ким він має бути збудований.
Нагадаємо, 15 березня Росія наклала вето на аналогічну резолюцію Ради безпеки ООН. Після цього стало відомо, що Київ і його прихильники виношують плани з проведення аналогічного документа через ГА, де для ухвалення рішення достатньо простої більшості голосів.
Крим було прийнято до складу РФ на підставі результатів референдуму 16 березня, Декларації про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. В Україні та низці західних країн та міжнародних організацій заявляли, що це була анексія півострова.