У разі відмови від російського газу ціни на енергоносії в Європі зростуть у 1,5-2 рази

28 березня, 11:48

На даний момент близько 40 відсотків всього європейського імпорту газу в Євросоюз припадає на Росію, і ЄС платить за це близько 53 млрд доларів в рік

Долг газ
Моряк
Альтернативи російському газу обійдуться Європі зростанням цін на енергоносії в 1,5-2 рази, заявляють експерти брюссельського аналітичного центру "Брейгель", пише "ИТАР-ТАСС".

"Зараз близько 40 відсотків всього європейського імпорту газу в Євросоюз припадає на Росію, і ЄС платить за це близько 53 млрд доларів на рік", - зазначається в доповіді центру.

При нинішньому рівні цін на скраплений газ на світовому ринку, щоб зробити європейські ціни конкурентноздатними для залучення трансокеанських поставок зрідженого газу в країни ЄС, ціна на газ в Європі повинна зрости більше ніж на 100% (в 2 рази), попереджає "Брейгель". Цей розрахунок не бере до уваги необхідність додаткових витрат для будівництва нових терміналів зрідженого газу, які необхідні Європі, щоб отримувати необхідні обсяги цього виду енергоносіїв.

Якщо оцінити заміну російського газу на комплекс енергоресурсів, який включає постачання норвезького газу, зрідженого газу з США і використання власного європейського вугілля, то, за оцінками "Брейгеля", це призведе до зростання цін на газ на 50%, або в 1,5 рази. Крім того, ця схема, що включає реанімацію європейської вугільної енергетики, поставить хрест на екологічних амбіціях ЄС по зниженню викидів парникових газів, оскільки вугілля є найбруднішим з традиційних енергоресурсів.

Президент США Барак Обама, виступаючи на прес-конференції 26 березня за підсумками саміту ЄС - США, заявив, що укладення нової торгової угоди між Сполученими Штатами і Євросоюзом полегшить поставки американського газу в Європу. "Як тільки ми укладемо торгову угоду, процес видачі ліцензій на експорт скрапленого газу в Європу буде значно полегшено. Це, очевидно, відповідає сьогоднішній геополітичній обстановці", - сказав Обама.

Проте, Євросоюз в короткостроковій і середньостроковій перспективі навряд чи зможе відмовитися від російського газу.

Так, директор з дослідженням IHS CERA (Росія і Каспій) Віталій Єрмаков зазначає, що "перші поставки американського газу на експорт очікуються в 2016 році і складуть приблизно 7 млн тонн. Ці обсяги вже законтрактовані в Азію. До 2020 року очікується зростання експорту СПГ із США до рівня 60 млн тонн на рік, що становитиме приблизно 15% глобального ринку СПГ. Частина цих об'ємів може бути поставлена в Європу ще незаконтрактованих потужностей по зріджуванню і на основі прив'язки до цін на спотовому газовому ринку США. Але ми очікуємо, що велика частина піде в Азію, де на даний момент ціни на газ у півтора рази вищі ніж в Європі".

Подібні новини: На Луганщині газові котельні планують перевести на водно-вугільну суміш

Заступник Директора Фонду національної енергетичної безпеки Олексій Гривач нагадує, що і зараз у Євросоюзу є всі можливості закуповувати зріджений природний газ в Азії, відмовившись від російських поставок. Однак на цей крок європейські країни не готові, так як ціна на азіатський СПГ доходить до 700 доларів за 1 тис. кубометрів.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Україна ініціює питання підвищення плати за транзит російського газу по території України.

Джерело: ИТАР-ТАСС
Побачили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Залишилось 1000 символів
    Новини партнерів
    Погода, Новости, загрузка...
    traffim.com