Вітчизняні експерти більші оптимісти і стверджують, що після нормалізації політичної ситуації валютний ринок також перестане "штормити". Однак, все ж слід очікувати курс долара до гривні на рівні 8,5, як це закладено у бюджеті. Проте учора курс долара вже досягнув відмітки 8,6 грн, що змусило НБУ втрутитися.
27 січня НБУ вперше в поточному році вийшов на міжбанківський валютний ринок і спробував знизити ажіотаж на долар. У цей день на міжбанку пропозиція валюти була взагалі відсутня. Попри те, що НБУ все ж здійснив інтервенцію, курс просів до 8,6 у цей день. НБУ не вбачає великих загроз у динаміці курсу, оскільки, відповідно до його позиції, така ситуація є наслідком валютних спекуляцій банків, які мають надлишкову ліквідність.
З іншого боку, нещодавно The Economist опублікував результати дослідження індексу "Big Mac" за січень 2014 року, відповідно до яких гривня недооцінена по відношенню до долара та євро на 51 та 54,3% відповідно. Тобто, на основі паритету купівельної спроможності долар нині в Україні має коштувати 4,11 грн. Україна увійшла в п'ятірку недооцінених валют у світі.
Волатильність курсу гривні несе у собі велику кількість загроз. Масла у вогонь підливають заяви з російського боку щодо можливості викупу чергового траншу єврооблігацій українського уряду на 2 млрд дол., який заплановано на кінець січня. Якщо Росія відмовиться купувати, це пришвидшить просідання гривні.
Таким чином, від позачергового засідання ВР 28 січня буде залежати курсова та цінова динаміка в країні на найближчий час.