Чим Україна може заплатити за російську братську допомогу

28 січня, 19:38

17 грудня президент України чи то підписав, чи то домовився про величезну кількість проектів співпраці з РФ, включаючи і кредит на 15 млрд дол. Ніхто тоді, та й до цього часу не бачив, підписаних угод. Тому і не відомо, що наобіцяв "гарант" Конституції очільнику дружньої "демократичної" Росії за "щедрі" дарунки

путин Янукович
Фото из открытых источников
17 грудня президент України чи то підписав, чи то домовився про величезну кількість проектів співпраці з РФ, включаючи і кредит на 15 млрд дол. Ніхто тоді, та й до цього часу не бачив, підписаних угод. Тому і не відомо, що наобіцяв "гарант" Конституції очільнику дружньої "демократичної" Росії за "щедрі" дарунки.

Якщо виходити з наявної інформації, то може відбутися прихована передача стратегічних об'єктів. Це скоріше за все і є ціною "допомоги братського народу". Слід звернути увагу, у якій формі будуть відбуватися самі проекти кооперації з росіянами. Передбачається, що буде створено спільні підприємства, але не на паритетних засадах. Тобто, українська сторона буде міноритарієм, і фактично росіяни отримають повний контроль над стратегічними об'єктами української економіки, які є найбільш конкурентоздатними, а головне – є прямими конкурентами російських "партнерів". Далі нічого не потрібно пояснювати. Банкрутство і викуп за безцінь.

Більше того, саме росіянам нині вигідний обвал і гривні, і фондових індексів України. Це ж знову таки, допоможе їм дешевше "поглинути" вказані об'єкти. 

Ще один "прихований" засіб розрахунків за допомогу росіян – це приватизація. 20 січня 2014 року Фонд державного майна України опублікував наказ №149 "Про затвердження Переліку об'єктів груп В, Г, які  заплановані  до продажу в 2014  році". Особливо слід звернути увагу на додаток, у якому перераховуються об'єкти приватизації на цей рік. У ньому перебувають підприємства, які завжди цікавили росіян: обласні енергогенеруючі та передавальні компанії, облгази, інші стратегічні об'єкти на зразок "Турбоатому". Взагалі у списку багато підприємств групи Г.

Для довідки. До групи Г відносяться підприємства або пакети акцій ПАТ, що на момент прийняття рішення про приватизацію займають монопольне становище на загальнодержавному ринку відповідних товарів і послуг. Підприємство, віднесене до групи Г може і не бути монополістом, але мати стратегічне значення для держави.

Фактично, Росія спочатку поглинає облгази та обленерго, інші підприємства, які мають відношення до енергетики, а потім легше буде отримати повний контроль над українською ГТС. 

З упевненістю можна говорити, що вартість російської допомоги і співпраці може виявитися для України надто високою, а для національної безпеки – смертельною.

Побачили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Залишилось 1000 символів
    Новини партнерів
    Погода, Новости, загрузка...
    traffim.com