"Багато членів ради вважають, що вже застосовані санкції досить ефективно позначаються на Росії, судячи з її останніх економічних показників. Руйнувати російську економіку ніхто не зацікавлений. Все, що очікують від російської сторони, - це результативного сприяння припиненню військового конфлікту в Україні, що, зрозуміло, питання її політичної волі", - повідомило джерело.
Разом з тим, за його словами, можливе посилення санкцій буде залежати від ескалації ситуації на сході Україні, але питання про безмежні санкції не ставиться.
Співрозмовник також додав, що засідання комітету постійних представників країн ЄС сьогодні - це важливий етап у тому, що стосується узгодження позицій 28 держав-членів, але це "внутрішній робочий орган" Євросоюзу, і додав, що рішення приймається Радою ЄС, на підставі висновків якого будуть здійснюватися подальші кроки.
За даними джерела, найближчим етапом, "з великою часткою ймовірності, стане розширення санкційних списків". Разом з тим, співрозмовник відмовився коментувати можливість санкцій у сфері поставок Росії газового обладнання та блокування системи SWIFT.
Технічно, якщо буде прийнято рішення розширити обмежувальні заходи, зазначило джерело, рада має дати відповідне доручення Європейській комісії та Європейській зовнішньополітичній службі, які у визначений термін підготують свої пропозиції.
Чи буде це зроблено до Ради ЄС із закордонних справ 9 лютого або до саміту ЄС 12 лютого, джерело зазначило, що потрібно дочекатися Ради ЄС 29 січня.
Додамо, сьогодні ПАРЄ оприлюднила проект резолюції з жорсткими висловлюваннями відносно Росії, у якому разом з тим пропонує призупинити санкції проти РФ. Текст документа опублікований на сайті Асамблеї. Резолюція підготовлена до розгляду ПАРЄ сьогодні.
Нагадаємо, раніше глави держав і урядів ЄС поширили заяву, у якій попросили глав МЗС країн співтовариства 29 січня розглянути нові санкції стосовно Росії. "У зв'язку з погіршенням ситуації ми просимо Раду ЄС на рівні міністрів закордонних справ оцінити ситуацію і розглянути будь-які відповідні заходи, зокрема подальші обмежувальні заходи (щодо Росії), спрямовані на швидке і всебічне здійснення мінських угод", - говорилося у документі.