Ранкова преса 23 грудня пише про створення громадської організації "Майдан" і чашу терпіння ЄС у питанні перемовин з Україною.
Так, учора на Майдані Незалежності після голосування Народного віче була створена організація "Майдан". Усіх учасників акцій протесту закликали ставати членами нової організації, а цілями її діяльності були названі кардинальні зміни у країні і розробка нової Конституції. Уже була створена Рада "Майдану", і деякі його новоспечені члени заявляли про те, що рішення приймалося кулуарно. До того ж списки членів Ради у різних джерелах були також різні.
Також преса пише про те, що Європа вже не так прагне підписати Угоду про асоціацію з Україною. На останньому саміті ЄС підтвердив намір підписати УА, однак знову розкритикував українську владу.
Крім цього преса пише про можливе зниження цін у великих торгових мережах, суботню пожежу на Столичному ринку і зниження зростання продажів на фармацевтичному ринку України.
Ритейлери готові стримувати ціни на соціальні товари заради преференцій Держцінінспекції
Дві великих роздрібних мережі "Ашан" і "Фуршет" - уклали меморандум з Державною інспекцією України з контролю цін. Натомість заради преференцій ритейлери погодилися стабілізувати ціни на соціальні групи товарів, пише "Капітал". Про готовність підписати меморандум заявили також Борис Музальов ("Таврія-В", "Космос"), Віталій Коба ("Край", "Країна"), комерційний директор мережі "Велика Кишеня" Дмитро Каширін. У меморандумі, текстом якого володіє "Капітал", зазначено, що мережі не будуть завищувати ціни на соціальні групи товарів напередодні свят або подій, які призводять до підвищеного попиту на їхню продукцію. Ритейлери зобов'язалися попереджати інспекцію про підвищення цін на соціальні групи товарів, а також надавати незахищеним групам населення (пенсіонерам, сім'ям з багатодітними дітьми тощо) знижки. Натомість мережі можуть розраховувати на преференції. На даний момент постанова Кабміну вказує лише верхню межу націнки на соціальні товари, на місцях же вона визначається рішеннями сесій обласної ради. Як преференції для ритейлерів Держцінінспекція запропонує чиновникам на місцях установлювати націнки на соціальні групи товарів з урахуванням їхніх інтересів. Також інспекція готова ініціювати перегляд переліку соціальних груп товарів, який потребує перегляду. За оцінками експертів, на соціальні групи товарів у грошовому вираженні припадає 25-30% товарообігу ритейлерів.
Український фармацевтичний ринок показує слабке зростання
Темпи зростання українського фармацевтичного ринку знижуються - уперше за останні кілька років, пише "Комерсант-Україна". За 11 місяців 2013 року кількість проданих упаковок ліків перевищило показники аналогічного періоду минулого року всього на 0,79%, а у фінансовому вираженні - на 12,55%. У загальній складності було продано 1,16 млрд упаковок ліків на 27,44 млрд грн. На думку учасників ринку, причини цього - перехід споживачів на більш ефективні препарати, а також зниження їхньої платоспроможності. Зниження темпів зростання продажів спостерігається з II кварталу нинішнього року. Тоді роздрібні продажі ліків у грошовому вираженні зросли всього на 8%, а в натуральному - знизилися на 3% порівняно з II кварталом 2012 року. Таке ж падіння продажів ліків в упаковках було зафіксоване і в III кварталі. У листопаді в Україні було продано близько 113 млн упаковок ліків - на 0,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року. У жовтні продажі у натуральному вираженні показали падіння на 2,6%.