На думку експерта, іншого шляху спробувати знизити ціни на ліки, окрім як домовлятися з імпортерами ліків та аптечними мережами, у прем'єр-міністра України немає.
"Сьогодні можна намагатися контролювати ціни на ліки, зменшуючи їх, але є ринкові основи функціонування будь-яких ринків, зокрема ринку фармацевтичної продукції, який є приватним ринком. Втручання в приватну діяльність неприпустимо з боку держави, яке повинно створювати правила на ринку. Тим більше, головна похідна від регулювання - це перетікання капіталу від одного ринку до іншого. Хто стане займатися ринком, який дає мало відсотків прибутковості? Бізнесмени почнуть вкладати в інші ринки, які дають можливість отримувати більший прибуток ", - каже Устенко.
"Вважаю, що з цієї ситуації можна вийти, лише уклавши так званий" соціальний договір "між імпортерами медичних препаратів і державою. З одного боку цей договір повинен підписати прем'єр, з іншого - представники асоціацій фармацевтичних компаній, асоціацій фармацевтів. Такий договір може бути підписаний з конкретним терміном дії, на конкретний період часу, де прописати, що в даний час прибутковість на імпортовані ліки не може перевищувати стільки-то відсотків ", - додав він.
Устенко нагадав, що у колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова також були спроби регулювати ціни на товари, і застерігає Яценюка йти таким же шляхом.
"Арсеній Яценюк може застосувати механізм Антимонопольного комітету, який повинен довести, що є певна змова імпортерів. А це буде вкрай важко довести в короткий проміжок часу ", - зазначив експерт.
Нагадаємо, вчора Яценюк доручив Моз та Мінекономрозвитку контролювати регулювання цін на медпрепарати. Крім того, прем'єр доручив невідкладно розмитнити всі лікарські засоби.