"Законопроект про окуповані території не захистить жителів Криму і не сприятиме добрим взаєминам між громадянами України в Криму і континентальної частини країни, - заявив він. - Деякі положення мають місце бути, наприклад, особливі умови в'їзду та виїзду. Хотілося б розуміти, яка буде процедура, що з себе представляють спецдозволи. Нещодавно ми зіткнулися з тим, що громадянам України з кримською пропискою заборонено виїжджати з Криму. Постраждали студенти, бізнесмени. Все повинно бути більш тонко продумано".
"Був би корисним, як би дивно це не звучало, досвід самої Росії: формування і підтримка в Криму сильної та впливової проукраїнської частини населення. А закон по цій частині населення завдасть сильного удару", - зазначив Джеляль.
Заступник голови Меджлісу озвучив свої пропозиції: "Україна сьогодні повинна створити максимально комфортні умови для тих, хто хоче залишитися з нею. Всіх турбує питання громадянства. Багато жителів Криму не хочуть розлучатися з українським паспортом. Україна не припускає подвійне громадянство, а Росія це дозволяє. Україна повинна створити особливий режим для жителів Криму, щоб вони не залишалися чужинцями на рідній землі, а, будучи вимушено громадянами РФ, мати права і в Україні".
Нагадаємо, 16 березня в Криму пройшов референдум, після якого Крим перейшов до складу РФ.
21 березня Рада Федерації завершила процес прийняття Криму та Севастополя до складу Російської Федерації. І в цей же день президент Росії Володимир Путін підписав документи про входження Криму та міста Севастополь в РФ в якості суб'єктів федерації.