Відзначається, що про це свідчить дата завантаження ролика на YouTube.
Так, в самому сюжеті журналіст, з яким студії зв'язуються по телефону, каже, що події на блокпосту в Слов'янську відбулися "близько години - половини другого ночі".
Але ролик був завантажений на YouTube ще 19 квітня, тобто як мінімум за кілька годин до цих подій.
У свою чергу користувачі соцмереж спростовують дану інформацію, посилаючись на різницю в часі.
"Все гранично просто: при завантаженні відео на "Ютуб" - сервіс виставляє каліфорнійське час публікації (там розташовується відеохостинг)! А різниця в часі між Києвом і Сакраменто - досить пристойна: 10 годин (тобто, якщо репортаж виклали 20 квітня в 7 ранку по Києву в Сакраменто ще було 9 годин вечора 19 числа", - написав Сергій Білоус на своїй сторінці в Faceboоk.
"До Речі - аналогічний випадок "зривання покривів" вже був в історії сучасної журналістики і він докладно описаний у блозі відомого репортера Роберта Макеєва, який за ідентичного питання тямущо написав: "As YouTube has previously confirmed to The Lede, its computers automatically assign a date to each video based on the current time in California when the upload begins, which can differ from the date in the user's time zone", - додав він.
Раніше повідомлялося, що в результаті нападу невідомих на блокпост в Слов'янську загинуло п'ятеро людей: троє місцевих жителів і двоє нападників. Ще один потерпілий місцевий житель у важкому стані госпіталізований.
Російські телеканали заявили, що причетні до даного нападу представники "Правого сектора".
"Правий сектор" спростував звинувачення у стрільбі під Слов'янському, а Служба безпеки України вже заявила, що до провокацій у Слов'янську причетні спецслужби Росії.