За словами джерела видання у військовому відомстві, документ попередньо схвалений. Його основна ідея полягає в тому, що в Криму буде створене окреме угруповання, підпорядковане в оперативному відношенні Чорноморському флоту, і виходячи з цього і буде розвиватися військова інфраструктура. Такі ж угруповання російських Збройних силах створені в ізольованих районах - в Калінінградській області і на Камчатці, вони теж підкоряються флотському командуванню. При цьому територіально Крим вже включений указом президента до складу Південного військового округу зі штабом в Ростові-на-Дону, якому підпорядковується в оперативному відношенні і Чорноморський флот.
За словами полковника запасу Віктора Мураховського, створення окремого угруповання означає, що Крим не будуть набивати сухопутними військами. На його думку, на півострові розгорнуть не більше однієї мотострілецької бригади, швидше за все, на базі колишньої 36-ї бригади берегової оборони збройних сил України у Перевальному, а їй будуть надані з'єднання забезпечення. Крім того, у Криму можуть розгорнути десантно-штурмову бригаду або бригаду спецпризначення та посилити існуючу бригаду морської піхоти Чорноморського флоту, і ці три бойові бригади і складуть основу сухопутної оборони. До них додадуться сили ППО, берегові протикорабельні частини, у військовому підпорядкуванні залишаться принаймні три аеродроми, вважає Мураховський.
За словами Шойгу, Міноборони має вирішити квартирні проблеми як російських військових в Криму (з них у черзі за житлом 3500 осіб), так і українських. Як повідомив Шойгу, 8000 українських військовослужбовців (офіцерів, прапорщиків та контрактників) подали документи на отримання російського громадянства, з них 3000 вже призначені на посади в російських Збройних силах. При цьому, згідно з чинним законам включити колишніх українських військових в систему військової іпотеки російської армії неможливо.