На питання про ситуацію з Україною і введення санкцій Росії Фішер відповів, що Рада Європи та ОБСЄ вже направили своїх спостерігачів в Україну і Крим.
"Ми також будемо спостерігати за майбутніми президентськими виборами в Україні. Звичайно, питання полягало в тому, за яких правових передумов відбувся референдум в Криму 16 березня і подальша анексія українського півострова Росією. Перш за все, на тлі того, що коли Україна відмовилася від атомної зброї, США, Великобританія і Росія пообіцяли гарантувати її територіальну цілісність. Питання було в тому, чи могла Рада Європи бездіяльно спостерігати або повинна була втрутитися", - сказав він.
За словами Фішера, першу ініціативу проявив його британський колега Роберт Уолтер, який вніс пропозицію формально звернутися до російської делегації, у своєму зверненні він навіть вимагав відкликати їх акредитацію.
Віце-президент ПАРЄ додав, що позбавлення права голосу могло б стати компромісом, якого можна досягти.
"Ми вважаємо, що відбулося порушення основних принципів Ради Європи. Ми повинні дати зрозуміти, що Рада Європи серйозно ставиться до своїх завдань, і спрямувати зусилля на взаєморозуміння та мирне рішення конфлікту", - підкреслив він.
Щодо заяви глави російської делегації, що парламентарі РФ залишать сесію ще перед голосуванням про позбавлення повноважень, Фішер сказав: "Ми не хочемо подальшої ескалації і прагнемо зберегти діалог з Росією. Але ми ні в якому разі не дозволяємо на себе тиснути. Ми цілком відкрито будемо дискутувати на засіданні і зрештою побачимо, як зможемо домовитися. Ймовірно, росіяни мають хороші аргументи, якими зможуть нас переконати, але зараз я цього не бачу".
Також він не вважає, що росіяни просто підуть.
"Я міг би уявити, що російська делегація вийде, якщо наприклад, моніторинговий комітет запропонує асамблеї відкликати їх акредитацію. Це можливо. В той же час не може бути й так, що ми тільки на підставі заяви росіян оголосимо, що нічого не будемо робити", - додав він.
Фішер підкреслив, що для деескалації потрібні обидві сторони і додав, що не може бути такого, що "ми утримаємося і будемо дискутувати про можливість вирішення конфлікту, а з боку російської делегації будуть звучати тільки вимоги. Таким чином, це не працює. Ми повинні з обох сторін йти назустріч один одному".
За його словами, закиди російської сторони щодо подій в Україні є дуже чіткими.
"Вони кажуть, що не було ніякої революції, а були путч і державний переворот. Також були закиди щодо участі європейців і американців. Роль Європейського Союзу теж не трактується позитивно. Але це російська інтерпретація.
З нашого боку ситуація теж зрозуміла: ми маємо чіткі критерії для Ради Європи, маємо критерії верховенства права, ми знаємо, як має працювати демократія, як повинні проводитися вибори, і розглядаємо все з цієї сторони. І байдуже, хто, що робив в Україні та Києві, ми хочемо, щоб дотримувалися права людей і гарантувалося верховенство права. Адже саме це є завданням Ради Європи", - підсумував віце-президент ПАРЄ.