"На сьогодні в Україні є 70 контролюючих органів, і 40 з них мають можливість закрити будь-який бізнес", - зазначила Тищенко.
При цьому, за її словами, в суспільстві втрачено довіру до судової системи, оскільки є багато прикладів, коли суди ставали плацдармом для рейдерства.
"Але у наших підприємців немає можливості піти в будь-який інший орган для вирішення своїх питань, тому недержавні або третейські суди, які у нас десь прописані, не мають механізму виконання рішень, які мають державні суди", - додала чиновниця.
Тому необхідно дати бізнесу можливість самостійно обирати собі суддів, створювати комерційні арбітражі.
Також, на думку чиновниці, за вже вчинені корупційні діяння мають застосовуватися люстраційні механізми, які передбачають не тільки політичну, але й кримінальну відповідальність. Вона наголосила, що політичні висновки або відсторонення від посади не є покаранням за вчинення корупційних діянь.
Крім того, на думку Тищенко, діяльність державних органів, що займаються боротьбою з корупцією, повинна координуватися централізовано.
Нагадаємо, на думку деяких експертів, в новому уряді з'являється група людей, яких починають пов'язувати з ефективними реформами.