Питання Криму та федералізації України в Женеві не обговорювали, - учасники переговорів

17 квітня, 21:27

За словами представники РФ, терміни можуть бути самими різними - федерація, в якій права суб'єктів скорочено, а може бути держава формально унітарна, де влада настільки децентралізована, що "іншій федерації завидно буде"

Женева_переговоры
Фото из открытых источников
На зустрічі в Женеві у форматі Україна-США-ЄС-Росія питання Криму та федералізації України не обговорювалися. Про це повідомляє "Уніан"

"Сьогодні ми не обговорювали питання Криму. Сьогодні ми прийшли, щоб зробити щось в зниженні насильства, зниженні потенціалу для повного вибуху, і спробували відійти від конфронтації", - зазначив держсекретар США Джон Керрі.

При цьому держсекретар запевнив, що "ніхто не залишив позаду питання Криму, воно залишається в таких же відмінностях сьогодні, як і в день, коли ми застосували перші санкції".

У свою чергу, глава МЗС Росії Сергій Лавров також зазначив, що термін "федералізм" на зустрічі не використовували.

"Ми не вживали будь-яких термінів", - сказав Лавров.

За його словами, терміни можуть бути самими різними - федерація, в якій права суб'єктів скорочено, а може бути держава формально унітарна, де влада настільки децентралізована, що "іншій федерації завидно буде".

"Головна концептуальна основа цієї зустрічі полягала в тому, що всі приїхали на неї, розуміючи, що мова йде про необхідність послати сигнал усім українським сторонам, що на них лежить відповідальність за вихід з нинішньої кризи. І якщо вони сядуть і домовляться про те, яка кількість повноважень буде залишена у регіонів, яку буде передано в центр, як кожен регіон зможе захистити свою культуру, історію, мову, як на території кожного регіону можуть бути забезпечені ті ж самі права для регіональних меншин, тоді Україна буде сильною державою, яку ми всі хочемо бачити, тоді Україна буде тією самою сполучною ланкою між Заходом і Сходом і дозволить оздоровити атмосферу у всій євроатлантиці", - сказав Лавров.

Він повідомив, що передав США документи, отримані від Партії регіонів, Луганської облради, руху "Юго-восток", де викладено бачення нової Конституції. За словами Лаврова, в документі є пункт про широкий національний діалог в контексті конституційної реформи.

Подібні новини: МЗС України вітає резолюцію Європарламенту "про вплив РФ на дестабілізацію Східної України"

Відзначимо, раніше, виступаючи в ПАРЄ, представник РФ заявив, що в Україні заборонені КПУ і ПР, а в кабінет Яроша вхід тільки для нацистів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що на чотиристоронній зустрічі по Україні схвалений документ по деескалації.

Побачили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Залишилось 1000 символів
    Новини партнерів
    Погода, Новости, загрузка...
    traffim.com