"Зміст доповіді, а головне - спосіб її прийняття, який порушує застосовану процедуру, - підриває довіру до Комітету як до неупередженого органу, який має стояти на сторожі інтересів національних меншин і не піддаватися сьогочасній політичній кон'юнктурі", - йдеться в повідомленні.
Також сумніви в Росії викликала методологія, на основі якої було складено доповідь, зокрема та обставина, що висновки автори зробили "не на основі зустрічей і поглибленого аналізу, а за підсумками якихось "розмов по телефону".
У МЗС РФ вважають, що "документ складений на швидку руку у відверто політичних цілях".
"Всупереч принципам неупередженості та об'єктивності, з посиланням на невідомі, але явно тенденційно підібрані джерела, в доповіді робляться вельми сумнівні оцінки і висновки", - наголошується в заяві.
"Обходячи мовчанням загальновідомі навіть зі ЗМІ факти насильства і дискримінації щодо меншин, прояви ксенофобії та агресивного націоналізму в Україні, констатують автори доповіді - ні багато ні мало - "відсутність будь-яких серйозних проблем в галузі забезпечення прав національних меншин в Україні". Цей висновок спростовується не тільки реальною ситуацією на місцях, але і матеріалами інших місій в Україні в попередні роки", - йдеться в заяві.
У документі також наголошується, що "проблеми з мовними та іншими правами неукраїнського населення не вирішувалися протягом багатьох років, наприклад, питання визнання кримських татар як корінного народу України".
"Добре відомо, що в Україні, зокрема, ігнорувався основний постулат, що випливає із зобов'язань за Європейською хартією регіональних мов або мов меншин - захищати всі мови, і чим більше чисельність мовної групи, тим більшими повинні бути зобов'язання, які держава бере на себе щодо їх захисту. У світлі останніх подій говорити про ефективний захист прав національних меншин в Україні просто не доводиться", - підкреслюється в коментарі МЗС РФ.
При цьому, на думку російського зовнішньополітичного відомства, "пасажі доповіді, що стосуються Криму, взагалі не мають відношення до реальності".
МЗС РФ закликав Комітет відмовитися від "вибірковості та політизації та повернутися до виконання свого мандату - сприяти реальному поліпшенню становища національних, етнічних, мовних та релігійних меншин в Україні".