Основна більшість дільниць функціонувала на Заході області: Красноармійський, Олександрівський, Великоновоселівський та Добропільський райони, та на півдні області, а саме у місті Маріупіль та близьких до нього районах. Були очікування, що вибори відбудуться й у Волноваському та Мар'їнському районах, але через активність сепаратистів та як наслідок цього трагедію з блокпостом української армії, процесу обрання президенту тут так і не було.
Можливе поле для голосування охоплювало більше 600 тис. виборців, а проголосувало трохи більше 100 тис. Це пояснюється страхом населення іти на вибори в умовах постійного терору. Під час голосування, зокрема в Донецьку, роз'їжджали КамАЗи з озброєними бойовиками, часто кавказької зовнішності.
У самому Донецьку спроби провести голосування були нівельовані агресивним ставленням сепаратистського елементу. Єдину дільницю, що була готова провести голосування, було заблоковано озброєними людьми. Взагалі, проводити вибори було важко. Часто на дільницях залишалося 1-2 члени комісії, що не дозволяло створити кворуму, а отже, провести вибори. Люди боялися працювати в комісіях, адже були випадки викрадення їхніх членів. До прикладу, за пару днів викрали голову ОВК №43, а в день голосування членів комісії 42-го округу.
Звичайно, якщо порівнювати донецькі "результати" з показниками голосування по всій Україні, то ситуація в національному масштабі набагато краща. Головне завдання було показати високу явку, адже в цьому випадку українські громадяни додали б більшої легітимності цьому процесу. І відвідування голосування перевершило всі очікування. Більше 60% людей прийшло на дільниці. Якщо порівнювати побоювання терактів і випадки кидання коктейлів Молотова по дільницям в Одеській та Херсонській областях, то активність громадян характеризується як надзвичайно висока. Навіть на виборах до парламенту 2012 року явка становила близько 54% виборців.
Але як там не було, все-таки Донбас прийняв участь у голосуванні президента України. І хоч не багато людей змогло це зробити в умовах, що склалися, і це є надзвичайно високим досягненням. Чи зможе це вплинути на результат голосування - навряд. Але, як би там не було, люди Донеччини показали, що вони - з Україною.
Редакція може не погоджуватися з позицією автора