"І тут не питання, що хоче від нас МВФ. На жаль, країна, яка має великий дефіцит держбюджету, як Україна, повинна буде його знижувати не тому, що хтось цього хоче. А тому, що країна не може жити постійно в борг", - сказав експерт.
Він прогнозує, що цього року сумарний дефіцит держбюджету перевищить 5,5% ВВП.
За словами Устенка, стабілізувати ситуацію з виплатами можна, покращивши інвестиційний клімат в Україні. "Інвестори, які працюють в Україні і до останнього часу працювали, говорили, що для них є три основні проблеми. Говорили про корупцію, судову систему, адміністративні бар'єри для ведення бізнесу в країні", - зазначив він. Устенко додав, що, якщо Україна вирішить ці проблеми, у країну підуть інвестиції.
Україна і МВФ ведуть переговори про виділення Києву нового кредиту, який допоміг би Кабміну покрити дефіцит держбюджету. Президент Віктор Янукович говорив про необхідність залучення 15 млрд дол. за рахунок кредиту МВФ. Після відмови Кабміну від підписання УА з ЄС віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко заявив, що Україна не розраховує на отримання кредиту МВФ із-за неготовності виконати вимоги кредитора. МВФ вимагає від України, зокрема, підвищення цін на газ для споживачів. Керівництво країни поки категорично відмовляється це робити.
Напередодні міністр доходів і зборів Олександр Клименко заявив, що переговори з МВФ тривають і реальний прогрес можна буде побачити протягом декількох тижнів.