За словами Ігоря Уманського, ситуація на валютному ринку "шокує не тільки людей, але і сам ринок". "Останнім часом Нацбанк посів, швидше, позицію стороннього спостерігача на даному сегменті і ті події, які ми бачимо - відбуваються без участі Нацбанку. На сьогоднішній день резерви Нацбанку дуже низькі, з іншого боку - у Нацбанку, як у регулятора є величезна кількість адміністративних та інших важелів впливу на учасників ринку, особливо, на тих, хто ринок розгойдує. Ні у мене, ні у кого на ринку немає сумнівів, що курс, який є на сьогоднішній день - неадекватний, не відповідає реальним передумовам і, безумовно, цей курс відкотиться назад. Не потрібно піддаватися на паніку - курс повернеться", - упевнений експерт.
На його думку, сьогодні реальний курс долара повинен бути приблизно 10-11 грн.: "І протягом місяця цей курс стабілізується. Інше питання, що зараз, бачачи відсутність регулятора на ринку, певні гравці будуть користуватися панічними настроями, спробують заробити додаткові надприбутки, і будуть качати курс, як вгору, так і вниз. Я не здивуюся, якщо найближчим часом курс поб'є нові рекорди. Але, повторюся, це короткострокова тенденція, безумовно, курс повернеться в новий коридор".
Ігор Уманський переконаний, сьогодні, для стабілізації ситуації на валютному ринку владу і Нацбанк повинні зайняти більш жорстку та агресивну позицію по відношенню до тих учасників валютного ринку, які дозволяють собі шокувати весь ринок". "Проблема не в тому, що у людей якісь негативні очікування виникають, це безпосередньо впливає на ціну імпортних продуктів, на накопичення людей, на їх можливість купити продукти, товари і т.д.", - підкреслив експерт.
Відповідаючи на запитання ведучої Олени Кот з приводу підвищення акцизного збору на нафтопродукти, який планується пустити на ремонт доріг, Ігор Уманський сказав: "По акцизах, безумовно, питання складне - потрібно зважувати. З одного боку, дороги треба ремонтувати, і єдиним джерелом після скасування дорожнього збору є акциз на нафтопродукти. Тут необхідно боротися і закривати ринок для нелегальних компаній, які на ньому працюють. Необхідно змусити учасників ринку платити хоча б за тими ставками, які є на сьогоднішній день. У річному обчисленні - це близько 8 млрд. грн. додаткового ресурсу в держбюджет".
Експерт підкреслив, що ситуація на валютному ринку "користуються не тільки валютні спекулянти, але й торгові мережі, на жаль. Сегмент торговельних мереж та продуктів харчування - це олігополія і часто ми бачимо змови на цих сегментах. Вони отримали нібито аргумент для підняття цін, і, користуючись своїм монопольним становищем на певних територіях, починають піднімати ціни. Це, звичайно, в першу чергу, робота для антимонопольного комітету".
Нагадаємо, сьогодні при закритті міжбанку курс долара виріс до 12,90-13,20 грн, цінові показники з євро досягли рівня 17,88-18,30 грн.