Помічник гендиректора ВООЗ Брюс Ейлвард закликав обережно ставитися до офіційних даних, згідно з якими кількість випадків захворювання склала 8 тис. 914, а кількість смертей - 4 тис. 447. Рівень летальності за цією статистикою становить близько 50%, проте насправді кількість померлих може бути в два рази вищою, вважає він.
За його словами, спостереження за спалахами лихоманки Ебола в низці країн показує, що виживають "в кращому випадку 30%" хворих. "Ми маємо летальність на рівні 70% послідовно в трьох країнах", - сказав Ейлвард.
Як підкреслив керівник місії ООН із запобігання епідемії Еболи Ентоні Бенбері, якщо лихоманка не буде зупинена зараз, світ "стикнеться з абсолютно безпрецедентною ситуацією, для якої у нас немає плану дій".
"Якщо ми не досягнемо поставлених цілей, і кількість хворих на Еболу різко зросте, як деякі передбачають, наявний план не буде відповідати масштабам нової кризи", - застеріг представник ООН.
Бенбері закликав виділити більше коштів для лікувальних центрів і медичного персоналу.
Нагадаємо, на даний момент зафіксовано 8914 випадків захворювання Еболою. ВООЗ очікує, що кількість заражених досягне 9000 до кінця поточного тижня.
Усього в світі від смертельної лихоманки загинуло понад 4 тис. осіб.