Згідно з проведеними дослідженнями, хімікати, що використовуються при гідророзриві, потенційно небезпечні для здоров'я людей і тварин. Тому заявки на фрекінг будуть вивчатися на предмет екологічних наслідків у межах нового законодавства, яке обговорить німецький уряд до відходу на літні канікули. Подробиці про це законодавство наводяться у листі міністра економіки Німеччини Зігмара Габріеля керівнику бюджетного комітету бундестагу.
У посланні говориться, зокрема, що дозволи на здійснення фрекінгу будуть видавати регіональні водоохоронні органи. Інші вимоги до процесу подачі заявок, як і раніше, розглядаються, зауважив Ґабріель. У районах, де якість води знаходиться під офіційним захистом, технологія гідророзриву пласта буде заборонена.
За оцінками експертів, запаси сланцевого газу в Німеччині становлять 2,3 трлн кубометрів. Це набагато менше, ніж у Франції та Польщі - у лідерів по запасам цього ресурсу в Європі, але достатньо для поставок всередині країни.
Нагадаємо, український Слов'янськ розташований в самому центрі території "Юзівського проекту", де зосереджені поклади сланцевого газу.