Проект надає суб'єктам авторського і суміжних прав можливість у разі виявлення порушення звернутися в сервісну службу провайдера з заявою про порушення. У заяві необхідно вказати ім'я підприємця, дані про порушення права, правовий підтекст для скарги, посилання на піратський контент.
Провайдер, в свою чергу, повинен протягом одного робочого дня надіслати власникові веб-сайту попередження про порушення авторських прав. Після отримання попередження власник сайту повинен за два дні усунути порушення і повідомити про це провайдера і правовласника. У випадку недотримання закону сервісна служба зобов'язана заблокувати сайт. Примітно, що блокування сайту буде здійснюватися без відповідного рішення суду.
Як пише газета "Капітал", учасники ринку не в захваті від ініціативи Держслужби. Прийняття цього документа означатиме, що фактично заявник, ніяк не підтвердивши свого права на розпорядження авторським твором, може змусити провайдера заблокувати той чи інший сайт, вважає голова правління Інтернет асоціації України (Інау) Тетяна Попова. На її думку, правовласник повинен звертатися з вимогою заблокувати контент до власника ресурсу, а якщо останній цього не зробить, вже тоді звертатися з цим питанням до провайдера.
Нагадаємо, що в Україні розгорнулася боротьба з піратством в інтернеті. До 28 лютого 2014 р. американське торговельне представництво продовжило розслідування щодо України як "пірата № 1" у світі.