Рекомендуємо

АМКУ виніс 36 рекомендацій щодо утримання від необґрунтованого підвищення цін на хліб

5 березня, 12:39

Зараз відомство виносить рекомендації лише з залученням інформації, отриманої від його територіальних відділень

Хлеб
Фото из открытых источников

Територіальними відділеннями Антимонопольного комітету України (АМКУ) на даний момент надано 36 рекомендацій суб'єктам господарювання утриматися від необґрунтованого підвищення оптово-відпускних цін на хліб та хлібобулочні вироби. Про це йдеться в повідомленні прес-служби АМКУ.

Як відзначили в комітеті, зараз відомство виносить рекомендації лише з залученням інформації, отриманої від його територіальних відділень.

"На цей час Комітетом проводиться збір, аналіз та узагальнення необхідної інформації щодо обґрунтованості ціноутворення на ринку хліба та хлібобулочних виробів, а також суміжних з ними ринків зерна і борошна, та у разі виявлення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції Комітетом будуть вжиті відповідні заходи, передбачені чинним законодавством", - сказано в повідомленні.

Також в АМКУ зазначили, що за даними моніторингу споживчих цін на соціально значущі товари, оприлюдненого на офіційному веб-порталі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, станом на 27 лютого, у порівнянні з 20 лютого, відбулося підвищення роздрібних цін на хліб пшеничний з борошна першого сорту в середньому по Україні на 3,5%. Ціни коливаються від 6,54 грн в Миколаївській області до 9,66 грн в Закарпатській області, йдеться в повідомленні.

Подібні новини: Мінагрополітики: Україна буде з хлібом і не залишиться без продуктів харчування

"За інформацією виробників, основними причинами підвищення оптово-відпускних цін на хліб та хлібобулочні вироби є підвищення цін на борошно (у структурі собівартості виробництва хліба витрати на борошно займають близько 40%) та електроенергію. У цьому році відбулось підвищення цін на борошно приблизно на 22%, енергоносії на 5%, бензин на 26,9%, дизельне пальне на 24,3%", - сказано в повідомленні АМКУ.

Раніше повідомлялося про те, що Міністерство аграрної політики і продовольства України має намір ініціювати розслідування АМКУ щодо раптового підвищення цін на продукти в роздрібних мережах.

Нагадаємо, раніше у зв'язку з падінням гривні в деяких торгових мережах Києва та України спостерігався ажіотаж при скупці продуктів харчування тривалого зберігання: круп, консервів, олії та хліба.

Побачили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читати далі
Залишилось 1000 символів
    Новини партнерів
    Загрузка...
    Загрузка...
    Погода, Новости, загрузка...
    Loading...