За словами Джемаль, перед поїздкою журналістів бойовик по кличці "Гюрза" запевнив пресу в тому, що вони поїдуть в українську військову частину разом з солдатськими матерями. "Гюрза" зазначив, що журналісти зможуть зробити "сенсаційний матеріал" про те, як солдати української армії здадуть частина, про що вже нібито було досягнуто домовленості з її командиром. Для журналістів був підготовлений окремий автобус. "Зараз ви і солдатські матері поїдете до військової частини в селищі Спартак (передмістя Донецька). У цій частині багато озброєнь ППО, але особового складу не більше 50 осіб: офіцери і солдати-строковики, які охороняють техніку. З командиром частини досягнута домовленість про здачу без бою. Матері службовців там солдатів вийдуть з плакатами для додаткового морального тиску, а ви зможете підготувати сенсаційний матеріал. Самі переговори буду вести я, у мене є в цьому досвід, - написав журналіст.
Так, за словами Джемаль, для журналістів був підготовлений спеціальний автобус, сам же Орхан Джемаль поїхав у військову частину окремо від своїх колег. Джемаль прибув раніше до військової частини й зміг спостерігати, як силовики розстріляли автобус, з якого встигли вийти журналісти з РФ, смертельно зачепило Кляна. "Для журналістів підготували спеціальний автобус. По якомусь натхненню я вирішив відправитися на переговори не з усіма, а на таксі з колегами з Lifenews. Ми прибули раніше і, не повертаючи до військової частини, зупинилися на шосе, чекаючи "Гюрзу" і колег. Розсудливо вийшли з машини і загасили фари. Не минуло і трьох хвилин, як з боку військової частини по машині відкрили шквальний автоматний вогонь, посипалося скло. Ми залягли біля узбіччя, почали відповзати по-пластунськи, теж, як виявилося, вчасно. В небо злетіли освітлювальні ракети, а автомобіль почали розстрілювати з підствольних гранатометів. Доповзли до яру, перевели дух. Тим часом на шосе розігрувалася основна частина трагедії. У той час як ми здирали шкіру з ліктів і колін, переповзаючи шосе, прибув автобус з журналістами. Водій висунув у вікно білу хустку, звернув до частини і відразу ж потрапив під щільний вогонь. Поки намагалися вирулити в безпечне місце, водій був поранений. Смертельне поранення отримав оператор Першого каналу Анатолій Клян. Куля увійшла в ліву частину грудей трохи нижче від серця, - написав він.
"Швидше за все, тепер буде маса заяв про нелюдські київських фашистів, які розстрілюють журналістів. Хоча всі до єдиного, хто був у цій переробці, розуміють, що нас просто підставили під кулі. Не дарма цю війну називають "по більшій частині інформаційної", розстріляний автобус з журналістами - теж пропагандистське досягнення, і воно нічим не гірше військової частини, здалася в полон", - підсумував російський журналіст.
Раніше повідомлялося, що Клян загинув в Донецьку під час зйомки репортажу біля однієї з військових частин української армії. СК РФ відкрив провадження за фактом загибелі російського журналіста. А прокуратура Донецької області порушила справу за фактом загибелі оператора Першого російського каналу Анатолія Кляна.
Додамо, що за час неспокійно обстановки на Сході журналісти та України, і Росії не можуть спокійно виконувати свій професійний обов'язок.
Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей раніше зазначив, що станом на 6 травня було відомо про щонайменше 23 журналістів, репортери, фотографів (громадян як зарубіжних країн, так і України), які були викрадені і незаконно затримані, насамперед у Слов'янську. Так, на сході України загинули італійський журналіст Андреа Роккелли і його перекладач Андрій Миронов. А в Луганській обласній лікарні помер спецкор ВГТРК Ігор Корнелюк від поранень, які отримав під час роботи в зоні АТО.
Зазначимо, раніше повідомлялося, що Європейський Союз глибоко стурбований насильством у Східній Україні, яке проходить в результаті діяльності незаконних збройних угруповань, а також наслідків ескалації насильства щодо свободи ЗМІ та свободи слова. Про це заявила Верховний представник Європейського союзу з закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.