Модіано зі своєю своєрідною манерою письма і сюжетами вже увійшов у світову літературу, - експерт

9 жовтня, 19:08

За словами літературознавця, Нобелівська премія з літератури була присвоєна Патріку Модіано з дуже цікавим формулюванням

Романова
bnk.ua

Нобелівська премія з літератури була присвоєна Патріку Модіано з дуже цікавим формулюванням. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловила науковий співробітник Інституту літератури ім. Тараса Шевченка Ольга Романова. На її думку, сучасна генерація французьких письменників, незважаючи на своєрідну манеру письма, вже увійшла у світову літературу.

"Разом з вами я кілька годин тому дізналася, що Патрік Модіано отримав Нобелівську премію з дуже цікавим, на мій погляд, формулюванням: "Мистецтво пам'яті, завдяки якому він виявив на неймовірніші людські долі та розкрив життєвий світ людини часів окупації", - зазначила Романова.

За словами Романової, це вже 15-а Нобелівська премія для французьких літераторів.

"Щороку йде боротьба між політкоректністю і справжнім мистецтвом. Мені здається, що цьогоріч перемагає саме мистецтво. Франція вже має 14 нобелівських лауреатів з літератури, а цьогоріч вона вже отримала 15-го лауреата. Я хотіла, щоб ми звернули увагу, насамперед, на те, що не так давно, у 2008 р., Франція вже отримувала Нобелівську премію з літератури. Це Леклезіо. Він старше Модіано лише на 5 років, і мені здається, що можна говорити, що ця генерація французьких письменників, незважаючи на своєрідну манеру письма і сюжети, вони є письменниками не тільки Франції, а, насамперед, світу", - вважає Романова.

За словами експерта, Модіано - вже визнаний класик французької та світової літератури.

"Головним сюжетом романів Модіано є образ пам'яті. Він до цього постійно повертається. Деякі з його читачів кажуть, що його романи схожі один на одного, але сам Модіано з подивом відзначає, що щоразу він сідає і пише новий... В одному з інтерв'ю він казав, що пише романи, як сомнамбула. Ніби у стані сну", - пояснила літературознавець.

Подібні новини: Нобелівську премію з хімії присудили за винайдення супермікроскопа

Нагадаємо, лауреатом Нобелівської премії з літератури за 2014 р. став французький письменник Патрік Модіано. Крім того, вже відомі лауреати премії в області медицини, фізики і хімії. Першу отримали дослідники зі США та Норвегії, які виявили в мозку систему позиціонування в просторі - так званий "внутрішній GPS". Другу розділили японські вчені, які винайшли синій світлодіод, що вплинув на розвиток LED-технологій освітлення. Премію з хімії напередодні розділили американські та німецький дослідники, які винайшли флуоресцентний мікроскоп з надвисоким розрішенням.

Побачили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читати далі

Шановні читачі!

Можливість коментування тимчасово відключена через збільшення кількості агресивних коментарів.

Новини партнерів
Погода, Новости, загрузка...
Loading...