Путін, зокрема, розповів, що незадовго до "референдуму" було проведено соціологічне дослідження.
"З'ясувалося, що охочих приєднатися до Росії там 75% від загального складу. Ви розумієте, було проведене закрите опитування, поза контекстом можливого приєднання. Для мене стало очевидним, що якщо ми підійдемо до цього, то рівень або кількість тих, хто б хотів, щоб ця історична подія відбулася, буде набагато вище", - зазначив Путін.
"Кінцева мета була в тому, щоб дати можливість людям висловити свою думку з приводу того, як вони хочуть жити далі.... Про себе подумав, якщо люди так захочуть, значить, так тому і бути. Значить, вони будуть там з більшою автономією, з якимись правами, але в складі української держави. Нехай так і буде. Але якщо вони захочуть по-іншому, то ми не можемо їх кинути! Ми результати референдуму знаємо. І ми вчинили так, як були зобов'язані вчинити", - сказав Путін.
Нагадаємо, Росія анексувала Крим у березні 2014 року. Начебто проведений там "референдум" продемонстрував бажання кримчан увійти до складу РФ. З моменту анексії Криму припинили діяльність більшість всесвітніх платіжних систем і міжнародних інтернет-магазинів і аукціонів. Правозахисні організації регулярно заявляють про масові порушення прав людини на півострові, особливо кримських татар, які є противниками анексії.
Відзначимо, президент України Петро Порошенко у своєму зверненні з нагоди річниці подій у Криму заявив, що Україна ніколи не відмовиться від своїх суверенних прав на Крим і буде захищати всіма засобами права людей, які там живуть.