"Поки що переговори - це розмова президента і прем'єра, які повинні досягти глобальних домовленостей", - розповіло джерело.
За його словами, переговори в широкому форматі заплановані на найближчий час. Народний депутат від "Удару" Володимир Курінний сподівається, що з "Народним фронтом" вдасться домовитися швидко. "До коаліції, ймовірно, приєднаються інші демократичні сили. Адже її потребує суспільство, яке не пробачить ні затримок процесу, ні, тим більше, його зриву", - сказав Курінний.
Відзначається також, що джерело в адміністрації президента розповіло, що сьогодні розглядаються різні варіанти формування в новій Раді більшості, причому конституційної. "У нас є цифра 350 голосів, які нам реально зібрати. Але поки, звичайно, потрібно розглянути питання формування звичайної більшості. Тут є два варіанти - з Яценюком або без нього. Поки переговори йдуть", - сказало джерело.
Він каже, що ще одним учасником коаліції в адміністрації президента бачать партію "Самопоміч". "Ми вважаємо, що у "Самопомочі" немає принципових розбіжностей з президентом, який також як і ця партія, налаштований на проведення реформ. Якщо ця політична сила відмовиться увійти в коаліцію, то принизить себе в очах свого реформаторськи налаштованого електорату", - сказало джерело в адміністрації президента.
У "Самопомочі" заявили, що переговори з ними поки ніхто не проводив. Олександр Данченко, який балотувався за списками "Самопомочі", уточнив, що партія готова об'єднатися лише для голосування з певних законопроектів.
Проте вчора ввечері прес-служба президента повідомила про зустріч Порошенка з мером Львова Андрієм Садовим, який вважається засновником політпроекту "Самопоміч". Перед цим президент провів ще одну зустріч з Яценюком.
Джерело в АП каже, що з участю "Самопомочі" коаліція БПП і "Народного фронту" може розраховувати мінімум на 270 голосів. До цієї цифри ще додадуться голоси мажоритарників. При цьому в АП поки не говорять про коаліцію з Радикальною партією Олега Ляшка, однак їй буде запропоновано взяти участь у консультаціях щодо створення коаліції. Також у Порошенка не розраховують на допомогу Юлії Тимошенко, яку вона вже поспішила запропонувати. Втім, єдиною опозицією в АП бачать "Опозиційний блок", а значить, теоретично, коаліція може як включати "Народний фронт", так і обійтися без нього.
Причина, по якій соратники президента можуть відмовитися від союзу з силою Яценюка, - апетити останнього. За словами Леоніда Ємця, який балотувався в столичному мажоритарному окрузі від НФ, крім посади прем'єра, партія спробує зберегти за Олександром Турчиновим крісло голови Верховної Ради.
"Яценюк вимагає зберегти за партією всі пости в Кабміні і спікера. Це нас не влаштовує", - розповіло джерело у штабі "Блоку Порошенка".
Депутат Павло Розенко сказав, що про розподіл посад в новому уряді можна говорити лише після того, як буде підписано коаліційну угоду. За його словами, коаліційних квот в уряді не буде.
Як стало відомо, вчора юристи БПП і НФ повинні були приступити до обговорення проекту коаліційної угоди, який президентська сила встигла підготувати до дня голосування.
Народний депутат від "Удару" Марія Іонова розповіла, що основою цієї угоди стала програма реформ президента Петра Порошенка "Стратегія 2020". "Прописані в цьому документі 60 реформ із зазначенням конкретних строків виконання повинні стати напрямками в роботі нового уряду. Після створення Кабміну перше завдання коаліції - прийняти зміни до Конституції щодо децентралізації влади", - розповіла Іонова.
Нагадаємо, 26 жовтня в Україні пройшли парламентські вибори. За попередніми даними, до парламенту проходять "Народний Фронт", "Блок Петра Порошенка", "Самопоміч", "Опозиційний блок", Радикальна партія Олега Ляшка та "Батьківщина". Поки ЦВК опрацювала понад 85% протоколів.