Як повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, кошти виділені за рахунок залишку коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, що сформувався станом на 1 січня 2014 року.
Гройсман нагадав, що уряд Японії має намір виділити кредит під проект реконструкції станції аерації в розмірі 112 млрд ієн за умови співфінансування проекту Кабінетом міністрів. Кредит надається на 40 років під 0,1% з можливістю відстрочки платежу на 10 років. Крім того, умовами кредитування передбачено використання новітніх японських технологій і обладнання.
"Основною з умов кредитування цього проекту урядом Японії є обов'язкове співфінансування українською стороною. Кабінет міністрів з цим погодився і виділив сьогодні необхідні кошти", - сказав міністр.
Як уточнив глава Мінрегіону, зі 109 млн грн виділених коштів 5 млн грн спрямують на коригування проектної документації і розробку робочої документації п'ятого пускового комплексу першої черги, решту 104 млн грн - на реалізацію цього проекту.
За словами Гройсмана, реконструкція Бортницької станції аерації дозволить уникнути техногенної та екологічної катастрофи і вирішить основні проблеми, пов'язані з очисткою стічних вод та утилізації осаду на станції.
Нагадаємо, на початку червня посол Японії в Україні Саката Тоічі заявив, що уряд Японії звертає особливу увагу на проект реконструкції Бортницької станції аерації.
Як повідомлялося раніше, на завершення реконструкції Поштової площі в Києві, за оцінками експертів, необхідно 16-18 млн грн.